Rewelacja!
#1
Hej, na głównym forum pojawił się link do świetnego narzędzia BARDZO poprawiającego grafikę - Reshade 3 beta 9

poniżej link do wątku
http://community.battlefront.com/topic/1...d/?page=37

jest mnóstwo opcji do konfiguracji, generalnie bardzo polecam!


Załączone pliki Obrazki
   
CMBS CMBN CMRT CMFI
  Odpowiedz
#2
Wygląda zachęcająco. Zainstalowałem, działa ale.... odrzuca mnie mnogość opcji konfiguracyjnych. Nie znam się na efektach 3D, postprocessingu, nie wiem co która opcja robi. Włączyłem kilka na chybił trafił i dostałem takie jaskrawości i efekty że czym prędzej wyłączyłem Uśmiech. Poza tym wciśnięcie SHIFT+F2 powoduje u mnie ciągłe obracanie widoku i trudno zobaczyć co daje włączenie którejś opcji kiedy świat cały czas wiruje... U Was też ta kombinacja lub właczenie opcji ma takie skutki ? Dam programowi szanse innego dnia.
Zauważyłem niestety że wszelkie efekty dodatkowe tego programu są widoczne tylko na małą odległość, natomiast na duże odległości i z wysoka, przy oddalonej mapie, tam gdzie było łyso (bez trawy) nadal jest łyso, nawet drzewa z oddali nie są poprawione. To chyba wynika z ustawień gry i pewnie nic się nie da z tym zrobić (chciałbym się mylić).
  Odpowiedz
#3
Ładnie wygląda, ale pewnie obciąża mocno procesor. A ten program działa tylko z Black Sea czy z innym częściami również ?
  Odpowiedz
#4
Ja również dałem sobie z tym spokój jak i z innymi modyfikacjami shaderów. Za dużo kombinowania a efekt "łał" występuje jedynie przy statycznych screenshotach. Silnik jaki jest każdy widzi i cudownych efektów nie będzie.

@Amizaur - mi również wiruje, popróbowałem na zasadzie kopiuj-wklej ustawienia od ludzi którzy je publikowali ale dałem sobie spokój. Nie znalazłem optimum dla mojego sprzętu a przestawianie tysiąca parametrów to nie dla mnie.
  Odpowiedz
#5
obracania nie da się wyłączyć
a co do reszty, ja polecam pobawić się kilkoma efektami
- użyć Gaussianblur i zmniejszyć jego siłę do 100 maks 150 - dodaje to ten sam efekt delikatnego rozmycia obiektów jak w man of war
- dodatkowo mam włączony Levels - tu też warto się pobawić bo odpowiada za kontrasty cienia i światła
- jak ktoś chce może dodać Ambientlights - dodaje fajny efekt rozmycia w dalekich kadrach
- można też dopasować efekt Lightdof_far - powoduje rozmycie bliskich i dalekich kadrów

generalnie, polecam każdy z tych efektów i dopasować go suwakami pod siebie Oczko
CMBS CMBN CMRT CMFI
  Odpowiedz
#6
Generalnie kilka efektów jest fajnych a spowolnienia nie zauwazyłem. Ale musiałbym się długo bawić żeby sprawdzić które mi pasują a które nie.
Hm, mam wrażenie że gdy miałem to włączone to teren był bardziej trójwymiarowy, łatwiej widziałem gdzie są dolinki (cienie), a gdzie wzgórza.
To byłoby bardzo przydatne, jako że modów z siatką terenu chyba do CMRT nie ma ? Ale może to złudzenie. Sprawdzę kiedyś.
  Odpowiedz
#7
Też mam wrażenie że wszystko jest bardziej 3D. W opcjach nic nie ruszam bo kompletnie nie wiem za co odpowiadają, mały poradnik mile widziany.
CMBN CMFI CMRT CMFB CMBS
  Odpowiedz
#8
U mnie wyskoczył jakiś error dotyczący shaderów (karta radeon) i nie działa. Próbowałem na CMRT I BN- na obu to samo. Teraz nie wiem jak to ustrojstwo odinstalowac...
CMBS CMBN CMRT Ultimate General: Gettysburg
  Odpowiedz
#9
wystarczy usunąć te pliki jakie ci się zainstalowały w głównym folderze.
poza tym próbowałeś odpalić na OpeanGL?
CMBS CMBN CMRT CMFI
  Odpowiedz
#10
Tak, na Openie. Potem próbowałem dwa pozostałe, ale tez nie rabotajet.
CMBS CMBN CMRT Ultimate General: Gettysburg
  Odpowiedz
#11
Mi na radeonie też nie bangla. Combat jest na OpenGL i nie ma co marzyć aby poszedł na DirectX.
  Odpowiedz


Skocz do: