Muzea pancerne
#1
W Krakowie mamy dość dobrze urządzone muzeum lotnictwa ale nie jest to co tygrysy lubią najbardziej. Znacie może jakieś muzea ze sprzętem pancernym gdzie możnaby zobaczyć coś więcej oprócz T34 czy ISa? Niekoniecznie w Polsce, planując wojaże po europie chętnie bym zboczył ze szlaku żeby zobaczyć Panterę czy innego Nashorna.
 CMBN CMFI CMRT Ultimate General: Gettysburg War in the East
  Odpowiedz
#2
http://www.daspanzermuseum.de/index.php?id=home - To chyba najbardziej znane i najbliżej.  Co jakiś czas odpalają sprzęty i zabierają na przejażdżkę warto sprawdzić kiedy i co i się wybrać. Na YT jest sporo filmików z ich przejazdów. Polecam obejrzeć film z odpalania Tygrysa - koniecznie głośno, dźwięk silnika powoduje ciary (chociaż żona twierdzi że to zwykły hałas). 

Jest jeszcze Bovington i Saumur. Wygooglasz sobie z łatwością

W Warszawie w oddziale Muzeum Wosjka Polskiego na Sadybie jest bardzo dużo przeróżnych sprzętów - dużo więcej niż na ekspozycji przy Moście Poniatowskiego i ochrona nie jest zbyt gorliwa - można obejrzeć detale z bliska. Przy rożnych uroczystościach  potrafią odpalić T-55 i otworzyć inne sprzęty. 
https://goo.gl/maps/UJcQ2d6uG312
  Odpowiedz
#3
Z takich najsłynniejszych to mi się Kubinka w Rosji kojarzy, Bovington w UK i Deutches Panzermuseum w Munster. W Polsce chyba nie ma aż takich wielkich zbiorów niestety.
CMRT CMFI  CMBB CMAK
  Odpowiedz
#4
Z miejsc bliskich polecam Drzonów koło Zielonej Góry
http://www.muzeum.drzonow.eu/

Jest T34/76, Su152, był gościnnie StuGIII ale już wybył :-(
CMBS CMBO CMBB CMAK CMBN CMFI CMRT CMFB
  Odpowiedz
#5
W Sztokholmie jest ponoć ciekawe Armemuseum ale niestety trafiłem na święto i musiałem zadowolić się widokiem przez kraty :/

   
 CMBN CMFI CMRT Ultimate General: Gettysburg War in the East
  Odpowiedz
#6
Z ciekawostek pancernych, to jak ktoś latem, będzie nad morzem to polecam muzeum w Kołobrzegu. Mają Pz IV. Niedługo pewnie tam pojadę i jak się uda to wrzucę fotke.
 http://steamfactory.pl - sklep z koszulkami, z możliwością zamówienia własnych nadruków.

 CMBO CMBB CMAK CMBN CMRT CMFB CMFI Ultimate General: Gettysburg   War in the East
  Odpowiedz


Skocz do: