CMHQ Combat Mission Forum
Polityka Battlefront - Wersja do druku

+- CMHQ Combat Mission Forum (http://cmhq.pl)
+-- Dział: Kategoria główna (http://cmhq.pl/dzial-1.html)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (http://cmhq.pl/dzial-2.html)
+--- Wątek: Polityka Battlefront (/watek-95.html)Polityka Battlefront - Wally - 23-04-2016

Temat pojawia się w różnych wątkach, a chyba zasługuje na swój własny.

Youtube na podstawie jakiegoś algorytmu zaproponował mi taki filmik, pomijając już jak ładnie to wygląda to zaskoczyła mnie ilość wyświetleń - ponad 17000. Pomijając powtórki i przypadkowych ludzi daje to pewnie koło 10k graczy. Poszukałem dalej i znalazłem filmiki z CM mające 50k wyświetleń... To tylko pokazuje jakim rynkiem jesteśmy dla BF, w zasadzie niezauważalnym, pewnie jakimś ułamkiem w excelu komórki "Eastern Europe".


RE: Polityka Battlefront - Bombardier - 23-04-2016

Europa Wschodnia w planach BF to akurat nie jest dla nas wielki problem. Kiedyś był, stare CM-y długo długo można było kupić tylko płacąc kartą, co kilkanaście lat temu nie było wcale takie proste. Pamiętam jak umawialiśmy się na forum na grupowy zakup ;-)
Jest problem z polityka BF ale dotyczący raczej podziału gier na moduły, patchy itp. Mam wrażenie, że BF przekombinował, zaplanowano stosunkowo dużo modułów ale niewiele wnoszących. A pojemność portfeli i cierpliwość graczy jest ograniczona. Jeśli do posiadania pełnej gry wymagane będzie wielokrotne patchowanie i kupowanie kilkunatu mosulów to nawet największy funboy tego nie zniesie. O problemach związanych z graniem PBEM nawet nie wspominam - jak grać jeśli praktycznie każdy gracz ma swoją indywidualną wersję gry bo inne moduły kupował i inne patche instalował.
Wg mnie 3 moduły to maksimum. Na razie w pełni zadowolony jestem z modułu GL do CMFI. To bylo rzeczywiście potężne rozbudowanie gry. Doszło mnóstwo nowych jednostek, jesień, zima i wiosna itp. CMFI+GL to już jest praktycznie cały włoski teatr. Co prawda niby nie ma okresu od czerwca 1944 ale wtedy już tam si.ę niewiele działo i jak ktoś chce to bez problemu zamodeluje sobie jakąś bitwę z tego nieobecnego okresu bo jednostki są a odpowiedni teren uzyskamy prostymi kombinacjami w edytorze.
Mam nadzieję, że rozszerzenia do CMFB i CMRT będą równie rozbudowane i nie zrobi się z tego tasiemiec jak przy CMBN, gdzie wielu graczy wymiękło w pewnym momencie i przestało kupować kolejne dodatki.


RE: Polityka Battlefront - mirekm - 23-04-2016

Ja nie mam wrażenia że polityka BF jest w stosunku do swoich gier jest jakaś dziwna. Nie różni się ona od polityki wydawców innych gier, co 4-6 miesięcy DLC kolejne patche itp najlepszym przykładem jest tu Paradox. BF wydaje swoje gry czy dodatki raz w roku, tak więc trochę odstaje od innych. Co innego zawartość dla mnie mnogość jednostek nie jest dobrym miernikiem jakośći, więcej to nie znaczy tym lepiej. Większa ilość jednostek to przeważnie są klony tego co już mamy tylko dodane inne mundurki, czy zmieniona jedna broń w drużynie. Dużo lepiej by było jak by pojawiały się dodatkowe funkcje w grze np płonące bydynki, nowe rodzaje zabudowy, terenu, rozkazy, rozegrania kampanii via pbem, rozbudowaniem edytora itp. Na tym polu BF ma jeszcze dużo do zrobienia, może i tak jest że obecny silnik gry na wiele już nie pozwala ale to już jest ich problem. W takim wypadku niech się skupią na tworzeniu nowych map scenariuszy czy kampanii.


RE: Polityka Battlefront - PanPuzio - 23-04-2016

Z polityki BF to najbardziej rozwala ta blokada IP, znam dwie osoby co by kupiły ich gry ale z uwagi na bojkot ze strony BF odpowiadają swoim bojkotem ich produktów.
DLC są spoko, przyzwyczaiłem się do nich w grach paradoxu, ale płatność za zwykłe pacze to już przesada.


RE: Polityka Battlefront - Traun - 24-04-2016

(23-04-2016, 20:48)Wally napisał(a): Pomijając powtórki i przypadkowych ludzi daje to pewnie koło 10k graczy.

To w takim razie to geniusze są. Za taki Combat Mission Final Blickrieg który nie jest niczym więcej jak zbiorem mapek i niezbyt wielkiej ilości misji zainkasować 500 000$ to niezła sztuka...


RE: Polityka Battlefront - Wally - 24-04-2016

(24-04-2016, 07:03)Traun napisał(a):
(23-04-2016, 20:48)Wally napisał(a): Pomijając powtórki i przypadkowych ludzi daje to pewnie koło 10k graczy.

To w takim razie to geniusze są. Za taki Combat Mission Final Blickrieg który nie jest niczym więcej jak zbiorem mapek i niezbyt wielkiej ilości misji zainkasować 500 000$ to niezła sztuka...

Znalazłem jakiś wątek na forum BF gdzie gracze snują rozważania na temat ilości sprzedanych kopii BN, wychodzi im że ponad 50k. Czyli na tyle dobrze żeby nie zajeli się czymś innym a na tyle słabo żeby nie stać ich było na wcześnieśniejszą emeryturę.


RE: Polityka Battlefront - PanPuzio - 24-04-2016

Wally - czyli dla nas układ idealny, muszą tyrać na naszą kase, dając nam fajne gry :-)