CMHQ Combat Mission Forum
Liga - Wersja do druku

+- CMHQ Combat Mission Forum (http://cmhq.pl)
+-- Dział: Kategoria główna (http://cmhq.pl/dzial-1.html)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (http://cmhq.pl/dzial-2.html)
+--- Wątek: Liga (/watek-5.html)

Strony: 1 2 3


Liga - Wally - 01-02-2016

Są szanse na reaktywację ligi, czy ktoś zna wzór według którego były wyliczane punkty w naszych ligach? Coś mi świta że był chyba zapożyczony z rozgrywek brydżowych i brał pod uwagę ilość aktualnych punktów graczy czy tam ich różnicę oraz wielkość bitwy


[Obrazek: 5604906.jpg]


RE: Liga - mirekm - 02-02-2016

To było i nie wróci sama gra się zmieniła (CMx2), liga miała sens dla CMx1 jak było można rozegrać bitwę w ten sposób : rozstawka za pomocą PBEM reszta tcp/ip. Wtedy to miało sens teraz tak zagrać już nie można. Oczywiście jak ktoś ma ochotę grać w CMx1 to niech gra. Ja osobiście już w CMx1 nie zagram.
Teraz rozgrywki koncentrują się głównie w Wiekich Bitwach ( WB). Wygląda to mniej więcej tak: Całość operacji prowadzi Mistrz Gry ustala siły na stronę i cele operacji, mapa strategiczna podzielona na heksy, hażdy heks posiada osobną mapę w CM(2x2km) tak że wiadomo co i z jakiego kierunku będziemy atakować. I najważniejsza sprawa że tym sposobem rozgrywamy bardzo ciekawe scenariusze, gdzie o siłe i składzie wojsk przecwnika za dużo nie wiadomo. Już kilka razy atakujący musiał się ratować uciecką z pola bitwy bo obrońcy przeszli do kontrnatarcia (tego sam doświadczyłem). Sama WB nie trwa za długo, 5-6 tur i wszystko roztrzygnięte.


RE: Liga - PER - 02-02-2016

Sugeruję stworzenie jednak dwóch różnych lig, oddzielną dla oryginalnych combatków i oddzielną dla CM:SF i następców.

Ja deklaruję gotowość zabawy w CMBO, CMBB i CMAK.


RE: Liga - PanPuzio - 02-02-2016

Ja w CM:BO też mogę z chęcią pograć. Innych części nie mam.


RE: Liga - Fuchs - 03-02-2016

(02-02-2016, 10:13)mirekm napisał(a): To było i nie wróci sama gra się zmieniła (CMx2), liga miała sens dla CMx1 jak było można rozegrać bitwę w ten sposób : rozstawka za pomocą PBEM reszta tcp/ip. Wtedy to miało sens teraz tak zagrać już nie można. Oczywiście jak ktoś ma ochotę grać w CMx1 to niech gra. Ja osobiście już w CMx1 nie zagram.

Tutaj sie nie zgodzę. Z powodzeniem działają ligi CMx2 (FGM, Blitz). Nie ma przeszkód żeby sprawnie rozegrać bitwe w PBEM. Problem jest tylko z systemem punktacji. Próbowałem kiedyś dojść jakoś do tego wzoru ze starej stronki ale bez skutku..


RE: Liga - Mistic - 04-02-2016

Znalazłem, chyba o to chodzi?

[attachment=4]


RE: Liga - Fuchs - 04-02-2016

Wow, to jest właśnie ten wzór. Trzeba by tylko dostosować wartości współczynnika K do realiów CM2 gdzie nie ma wartości "punktowych" tylko wielkość bitwy jest określana opisowo - tiny, small, medium, large, huge.


RE: Liga - TheTrooper - 04-02-2016

Do ligi potrzeba by było więcej ludzi niż raczej uda się tutaj zebrać. Lepiej już jakieś turnieje co jakiś czas organizować ale i to chyba nie za bardzo wychodziło w przeszłości niestety


RE: Liga - Wally - 04-02-2016

(04-02-2016, 18:14)Fuchs napisał(a): Wow, to jest właśnie ten wzór. Trzeba by tylko dostosować wartości współczynnika K do realiów CM2 gdzie nie ma wartości "punktowych" tylko wielkość bitwy jest określana opisowo - tiny, small, medium, large, huge.

Jednak w internecie nic nie ginie Uśmiech
Są jakieś propozycje co do tego współczynnika K? Chyba twórcy scenariuszy najlepiej to czują...


A czy liga się przyjmie czas pokaże, skoro ludzie grają to czemu by tego nie rejestrować.


RE: Liga - PER - 04-02-2016

Jeśli w lidze zarejestrowanych zostanie kilka bitew, to może ośmieli to nieśmiałych by i samemu spróbować. Oczko

Trzeba grać na emocjach, uczuciach i sentymentach Duży uśmiech Proste triki socjotechniczne, psychologiczne, propagandowe i indoktrynacyjne mogą zdziałać cuda. Tym bardziej, że combatkowcy są nieco wygłodniali, bo od lat nie otrzymali gry taktycznej spełniającej ich oczekiwania.

Ja na starcie zapowiadam, że jak tylko pojawi się liga, to z każdym pierwszym chętnym rozegram mecz i rewanż w CMBO, mecz i rewanż w CMBB oraz mecz i rewanż w CMAK (o ile względy techniczne pozwolą). Może uda mi się namówić do gry Kłosia (ostatnio dość aktywny w World of Tanks), który kilka dni temu prosił mnie o podesłanie aktualizacji do CMBB i CMAK.

Warto też pomyśleć o jakiejś "reklamie" w miejscach, w których bywają combatkowcy (np. na forum GOL-a czy na forach poświęconych grom strategicznym).


RE: Liga - TheTrooper - 04-02-2016

Kiedyś była próba przyciągnięcie ludzi z WaW na chmhq, była też odwrotna próba. Obie się nie powiodły Język. Jakby ludzie nie wiedzieli, ze obiekt w internecie może przebywać w dwóch miejscach jednocześnie. Fizyka kwantowa się kłania Uśmiech


RE: Liga - PanPuzio - 04-02-2016

PER - z chęcią skopie ci tyłek ;- )


RE: Liga - Wally - 04-02-2016

Planowana jest akcja "marketingowa" ale przydałby się atrakcyjny "produkt" a takim byłoby prężne forum. Ale znowu to jest nieosiągalne bez nowych użytkowników... Dylemat jajka i kury Duży uśmiech


RE: Liga - podmuch_zdupy - 05-02-2016

Dla ilu osób będzie ta liga? Na prawdę jest sens?
Przekonajcie mnie.


RE: Liga - PanPuzio - 05-02-2016

O, jest pierwszy malkontent :-)


RE: Liga - Wally - 05-02-2016

Mam wrażenie że przez te kilkanaście lat poziom trollingu znacznie się obniżył Uśmiech
Pamiętacie Złośliwego Buraka czy choćby Faloxxa? Niedościgły wzór dlatego młodego człowieka.


RE: Liga - PanPuzio - 05-02-2016

był jeszcze Yavor na golu :-)


RE: Liga - Traun - 05-02-2016

O wypraszam sobie -- to od  Faloxxa miałem moje pierwsze CM BB chyba w 2001 roku...

Ą liga? Będzie problem z liczeniem bo to co w jednym scenariuszu będzie total victory w innym już nie będzie ...


RE: Liga - Wally - 05-02-2016

Dlatego czekam na jakieś propozycje jak to rozwiązać, mamy młodego zdolnego człowieka który pewnie to dla nas zrobi ale my mu musimy powiedzieć jak. Tu zawezwanie do graczy w CM2 o wypowiedzenie się. Ja niby gram ale nie jestem w stanie odnieść wielkości gier w nowym CM do starego.


RE: Liga - PanPuzio - 06-02-2016

Cóż, muszą być osobme ligi. Póki nie ma pomysłu na lige CM2, można było by postawić ligę CM:BO/BB/AK. Ultimate General Gettysburg, w wynikach podaje liczbę punktów, tak mi się wydaje, więc w przypadku tej gry było by też łatwo ligę zrobić.


RE: Liga - Wally - 06-02-2016

Zrobienie ligi to kwestia zapewne kilku tygodni więc czas na wymyślenie wzoru na CM2 jest, skoro jest nas tak mało nie ma co mnożyć bytów.

Może najsensowniej byłoby zrobienie wspólnej ligi dla wszystkich CMów, mieliśmy coś takiego jak "Superliga" z możliwością przeglądania lig dla poszczególnych tytułów, to pewnie jest tylko kwestia prezentacji danych z tej samej bazy.


RE: Liga - PER - 08-02-2016

(04-02-2016, 22:18)Wally napisał(a): Planowana jest akcja "marketingowa" ale przydałby się atrakcyjny "produkt" a takim byłoby prężne forum. Ale znowu to jest nieosiągalne bez nowych użytkowników... Dylemat jajka i kury Duży uśmiech

Po kolei. Uruchom ligę dla oryginalnych combatków, a w mig zorientujesz się jaką cieszy się popularnością. Wtedy pomyślisz o dokooptowaniu CMSF i całej reszty.

Uruchamiając ligę dla CMBO/BB/AK wzoruj się na tej dawnej. Włącznie z możliwością skomentowania i opisania bitwy w kilku zdaniach przez każdą ze stron. To było fajne rozwiązanie. Nie tylko sam suchy wynik, ale i wrażenia pobitewne grających.

Posiadam jeden patch do BO, 3 patche do BB i 3 patche do AK. Mogę to udostępnić każdemu chętnemu, w razie potrzeby. Nie mam pliku no-cd ani tych nowszych patchy pozwalających grać na niektórych nowszych systemach operacyjnych.


RE: Liga - Lee - 08-02-2016

(05-02-2016, 22:36)Traun napisał(a): O wypraszam sobie -- to od  Faloxxa miałem moje pierwsze CM BB chyba w 2001 roku...

Ą liga? Będzie problem z liczeniem bo to co w jednym scenariuszu będzie total victory w innym już nie będzie ...

O, a mnie faloxx poratował CMAK - iem Uśmiech


RE: Liga - mirekm - 10-02-2016

Liga dla CMx1 to na strych zasadach, dobrze to działało i nie ma co zmieniać. 
Na nowe CM to trzeba by grać na z góry wybranych i ustalonych mapach gdzie w opcjach scenariusza (mapy)  jest możliwość  ustawienia punktacji za: zdobyte strefy na mapie, zadane straty przeciwnikowi, zużycie amunicji itp. Wtedy wielkość sił na bitwę jest mało istotna bo teraz punkty przydzielane są za wykonanie określonych celów w scenariuszu.  Ze zrobieniem takej  bazy map na ligę nie będzie problemu, a wyniki liczyć jak w lidze CMx1. Pytanie czy ktoś pamięta ten wzór ?
 Zostaje tylko kwestia robienia zakupów bo teraz w CMx2 w ustawieniach mix ( dawniejsze CA) nie ma podziału na Infantry-support-vehicle-armor-artyleri teraz za wszystko można kupić czołgi. 
I znalazłem taką dyskusję na forum odnośnie ligi.
http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=1707161


RE: Liga - mirekm - 10-02-2016

i jeszcze jedna dyskusja 
http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=1707161