CMHQ Combat Mission Forum
Stare Combaty - Wersja do druku

+- CMHQ Combat Mission Forum (http://cmhq.pl)
+-- Dział: Kategoria główna (http://cmhq.pl/dzial-1.html)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (http://cmhq.pl/dzial-2.html)
+--- Wątek: Stare Combaty (/watek-41.html)

Stare Combaty - Marder - 09-02-2016

Strona o CMHQ a wątków o samej grze jak na lekarstwo  Uśmiech Pytanie czy ktoś grywa w stare części, zna jakieś dobre mody które sprawią, że będzie jeszcze wyglądać dobrze na monitorach HD. I kwestie techniczne czy odpala się na W7 i jak sprawa wygląda z artefaktami graficznymi (słynne czarne kwadraty).

RE: Stare Combaty - alek - 09-02-2016

Marder czekam na płytki (powinny dojść do poniedziałku może wcześniej). Na szczęście mam starego laptopa z windows xp.
Orginalnie w Polsce można na allegro kupić tylko BO i AK nie mogę znaleźć BB. Patche znajdę poszukam też no cd. Chetnie bym wydał nawet kasę na nowego combata
ale jednego nowego a nie 10 nowych za 200 zł za kazdego. Jak dojdą płytki dam znać na forum.

RE: Stare Combaty - PanPuzio - 09-02-2016

Ja mam CM BO z plikami graficznymi, myśle ze w wekend byłbym w stanie gdzieś je wrzucić.

RE: Stare Combaty - meryphillia - 10-02-2016

CMBB i CMAK można czasami znaleźć w koszach z grami za "piątaka" w supermarketach.
Widziałem już kilka razy, a w jednym z warszawskich Empików w supermarkecie, kiedyś znalazłem edycję CMBB w dużym boxie.

CMBO w krajowej wersji pudełkowej raczej trudny do zdobycia, choć czasami pojawia się na alledrogo.
Wersja z jakiegoś tam czasopisma dosyć często do zdobycia za mniej niż 10zł.

Niestety wszystkie te wersje nie będą współpracowały zbyt dobrze z kratami graficznymi powyżej GF8800 i trzeba zaopatrywać się w płatne patche od Battlefrontu.
CMBO w wersji cyfrowej, zgodne z nowymi kartami graficznymi i systemami można kupić na gog.com za 10$.

Kto korzysta z ebaya, niech wypatruje europejskiej edycji Combat Mission Anthology (wszystkie trzy stare edycje w komplecie), która czasami można znaleźć za jakieś 10-20 Euro.

Co do modów graficznych dostosowujących do nowych monitorów, to chyba nic takiego się nie pojawiło, bo i scena moderska do starych Combacików już praktycznie nie istnieje.

RE: Stare Combaty - mirekm - 10-02-2016

Tu macie stronę z modami do CM jest tam tego pełno.
http://cmmodsiii.greenasjade.net/

RE: Stare Combaty - PanPuzio - 10-02-2016

dzięki :-)

edit.
To mody do CMx2, do starych nie ma ?

RE: Stare Combaty - meryphillia - 10-02-2016

Mogę udostępnić mody do CMBO na ładniejszą grafikę pojazdów i oddziałów oraz terenu jakby co.
Mam też (a w każdym razie miałem) płytkę ze scenariuszami/operacjami z dawnego Proving Grounds i innych stronek.

Do CMBB i CMAK modów graficznych już nie ściągałem, bo dla mnie wyglądają wystarczająco czytelnie.

RE: Stare Combaty - mirekm - 11-02-2016

" To mody do CMx2, do starych nie ma ? "

Wejdź sobie w zakładkę   Looking for CMx1  jest ich tam pełno.

RE: Stare Combaty - Marder - 11-02-2016

(10-02-2016, 20:13)mirekm napisał(a): Tu macie stronę z modami do CM jest tam tego pełno.
http://cmmodsiii.greenasjade.net/

Dzięki. Jest tego sporo a myślałem ze ta strona już nie działa. Mam oryginał CMBB z nakladką PL a nie mogłem tego nawet odpalić. Komp się zawiesił masakrycznie. Coraz gorzej z tymi systemami a BF ma to już gdzieś zamiast wypuścić jakąś podrasowaną wersję Delux pod nowe Windowsy i karty graficzne.

RE: Stare Combaty - PanPuzio - 11-02-2016

mirekm - dzięki :-)

RE: Stare Combaty - mirekm - 11-02-2016

Żeby odpalić strego CM to trzeba mieć stary komp taki powiedzmy 10-letni jak mój laptop. Na nowym komputerze działa nowy CM, jak dla mnie jest to dość logiczne.

RE: Stare Combaty - meryphillia - 11-02-2016

Wszystko poniżej dwurdzeniowych procesorów i "współczesnych" krat graficznych opartych na architekturze powyżej 512MB VRAMu powinno odpalić dowolnego starego Combacika.
Powyżej bez stosowanych paczyków od Battlefrontu, to już czysta loteria...

RE: Stare Combaty - Generał SJU - 14-04-2016

Ja zainstalowałem po latach CMBO i CMBB. Oba odpalają, ale poruszanie widokiem, ustawianie jednostek itd jest strasznie rwane, z opóźnieniem. Jak temu zaradzić? I czy w ogóle można coś poprawić?

RE: Stare Combaty - PanPuzio - 15-04-2016

GenerałSJU - poszukaj wersji ze sklepu GOG. Mnie przynajmniej BO z tego sklepu dobrze działa.

RE: Stare Combaty - Generał SJU - 15-04-2016

Dzięki. A czy gry w edycji CM Anthology współpracują już z nowymi windowsami i kartami graficznymi? Czy to tylko pakiet trzech starych gier?

RE: Stare Combaty - mirekm - 15-04-2016

Z nowymi windowsami i kartami grafiki  dobrze współpracują nowe combaty  Uśmiech .

RE: Stare Combaty - Bombardier - 15-04-2016

Z CMBO nie ma problemu na żadnym sprzęcie i systemie. Natomiast z CMBB i AK już jest... Można w BF kupić stosownego patcha do tych 2 gier (zdaje się że za 5$) i problemy z grafiką się rozwiązują. Zakupiłem i działa.

RE: Stare Combaty - piotrmx - 20-04-2016

Mam problem. Wgralem BO, tworze pbema w odpowiedzi na pbema przeciwnika, zapisuje ale jak szukam do wysylki to go nie ma na kompie. Z BB i AK ni9e mam tego problemu. Ale na innym kompie mam to samo z BB. Innych starych CM tam nie testowałem. WTF?

RE: Stare Combaty - PanPuzio - 20-04-2016

PiotrMX - miałem ten sam problem. Wersja GOGa tworzy chyba w moich dokumentach katalog. Wieczorem jak bede odpisywał na plik Alka podam ci gdzie ja znalazłem katalog pbem.

RE: Stare Combaty - PanPuzio - 23-04-2016

PiotrMX - u mnie katalog z pbem mieści się w "C:\Users\Paweł\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\GOG.com\Combat Mission Beyond Overlord\PBEM" - mam nadzieje że pomoże ci to odnaleźć, ja po tym jak znalazłem zrobiłem sobie skrót na pulpit żeby łatwiej było mi wysyłać pliczki.

RE: Stare Combaty - piotrmx - 23-04-2016

(23-04-2016, 12:03)PanPuzio napisał(a): PiotrMX - u mnie katalog z pbem mieści się w "C:\Users\Paweł\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\GOG.com\Combat Mission Beyond Overlord\PBEM" - mam nadzieje że pomoże ci to odnaleźć, ja po tym jak znalazłem zrobiłem sobie skrót na pulpit żeby łatwiej było mi wysyłać pliczki.

Dzięki, Mavik mnie poratował. tzn oznaczyłem plik exe jako uruchamiany przez administratora i zadziałało. Przy okazji wyszło, że BO zainstalowal się w dwóch miejscach. Pierwsze tam gdzie sugerowal i drugie gdzie ja chciałem. Ale wyszukiwarka plikow nie widziala tych zapisanych plikow, które znajdowaly się w miejscu instalacji BO, która teoretycznie odrzuciłem. Cuda panie, cuda. Ale już wszystko gra. czyli jak ktoś ma ochote na skopanie dupska w BO służe moja skromną osobą.

RE: Stare Combaty - PanPuzio - 23-04-2016

Piotr - odezwij się do Alka, dobry przeciwnik, napewno skopie ci 4 litery :-)