CMHQ Combat Mission Forum
Field of Glory 2 - zapowiedź - Wersja do druku

+- CMHQ Combat Mission Forum (http://cmhq.pl)
+-- Dział: Kategoria główna (http://cmhq.pl/dzial-1.html)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (http://cmhq.pl/dzial-2.html)
+--- Wątek: Field of Glory 2 - zapowiedź (/watek-153.html)Field of Glory 2 - zapowiedź - Marder - 19-06-2017

Bardzo dobra informacja dla strategów lubujących się w bitwach starożytności. Zapraszam do obejrzenia mojej krótkiej zapowiedzi.


RE: Field of Glory 2 - zapowiedź - PanPuzio - 02-09-2017

Wygląda ok, ale to jest chyba na engine ichniej wojny 30 letniej której nie trawie.


RE: Field of Glory 2 - zapowiedź - Marder - 06-09-2017

(02-09-2017, 17:30)PanPuzio napisał(a): Wygląda ok, ale to jest chyba na engine ichniej wojny 30 letniej której nie trawie.

Dzięki za suba na YT Uśmiech

Co do FOG2 to jest on na mocno zmodyfikowanym enginie z Pike and Shots. Cały czas trwają zamknięte beta testy, w których uczestniczę. Jest jeszcze 3 innych Polaków i walczymy w multi ostro - Kolosm pozdrawiam :Uśmiech Gra jest naprawdę świetna. Dla tych którzy preferują tylko granie z kompem przewidziano kilkanaście historycznych scenariuszy, tworzenie szybkich bitew i co najważniejsze cztery kampanie historyczne plus kampania typu sandbox. Jest również edytor który umożliwia graczom tworzenie własnych scenariuszy a nawet całych kampanii. W multi ma zostać dodatkowo zaimplementowany automatyczny system turniejowy. Gra ma zintegrowane lobby w którym widzimy wszystkie wyzwania wysłane przez graczy. Dedykowany serwer przechowuje pliki PBEM+ i nie ma potrzeby przesyłania ich sobie ręcznie. Szkoda, że Battlefront nigdy nie poszedł w tą stronę z CM

Pozdrawiam


RE: Field of Glory 2 - zapowiedź - Maykel - 07-09-2017

Potwierdzam gra jest bardzo dobra! Trzeba się nieźle nagłówkować aby odnieść zwycięstwoUśmiech Wychodzi w okolicach końca listopada 2017 zatem lepiej już trenować. Dodam tylko, że Marder jest w te klocki bdb a co za tym idzie nie grajcie przeciw niemu...Uśmiech


RE: Field of Glory 2 - zapowiedź - PanPuzio - 07-09-2017

Cześć Maykel, dawno cię nie było. Z jednej strony gra kusi bogactwem oddziałów, z drugiej strony ten silnik wojny 30 letniej.


RE: Field of Glory 2 - zapowiedź - Marder - 07-09-2017

(07-09-2017, 11:20)PanPuzio napisał(a): Cześć Maykel, dawno cię nie było. Z jednej strony gra kusi bogactwem oddziałów, z drugiej strony ten silnik wojny 30 letniej.

Dzięki Maykel, ale żadnym mistrzem nie jestem Oczko

Puzio ---- Mechanika walki jest inna niż w P&S. Nie wiem jak dokładnie to opisać bo filmu póki co z bety nie mogę pokazać. Wyniki starć są liczone inaczej i opierają się w dużej mierze na systemie z FOG1. Z P&S wzięto interfejs, a głównie sposób wydawania rozkazów, ale też jest on zmodyfikowany i można np. wszystko przypisać pod jeden klawisz myszki a nie dwa jak to było w wojnie 30 letniej. Bardzo ładnie wymodelowany jest teren i ma on realne znaczenie podczas bitwy. Ostatnio bardzo się zdziwiłem jak moja falanga zaczęła pękać pod naporem średniozbrojnej piechoty z Apulii. Okazało się że weszli na skalisty teren i zwarte mocno do tej pory szyki uległy rozproszeniu co natychmiast odbiło się na skuteczności walki.


RE: Field of Glory 2 - zapowiedź - Maykel - 13-09-2017

No i jest: trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Xh9dNRn8iic&feature=youtu.be
oraz 2 filmy z jednej bitwy:
https://www.youtube.com/watch?v=veTBw3GCZ4w
https://www.youtube.com/watch?v=upeA1p2nGb4
jest pięknie!


RE: Field of Glory 2 - zapowiedź - Marder - 22-09-2017

Zapraszam do obejrzenia stream'a z bety Field of Glory 2. Premiera gry przewidziana jest na 12.10.2017. Miłego oglądania.

Część I - https://youtu.be/HeZz9eKdEEs
Część II - https://youtu.be/fmxJVLruafw


RE: Field of Glory 2 - zapowiedź - Marder - 20-10-2017

Zapraszam na pierwszy film po oficjalnej premierze gry