CMHQ Combat Mission Forum
[TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - Wersja do druku

+- CMHQ Combat Mission Forum (http://cmhq.pl)
+-- Dział: Kategoria główna (http://cmhq.pl/dzial-1.html)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (http://cmhq.pl/dzial-2.html)
+--- Wątek: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. (/watek-149.html)

[TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - PanPuzio - 11-05-2017

W rozmowie z Wallym wpadliśmy na pomysł turnieju. Moja propozycja przedstawia się następująco.

Turniej podzielony na dwie części, jeden turniej dla graczy w CMx1 i drugi turniej dla graczy w CMx2.
W każdej grupie (cmx1 i cmx2) każdy gra z każdym, jako ze gry w seriach są podobne a nie każdy dysponuje każdą częścią kochanego combatka to gracze mieli by dowolność w wyborze w której grze będą się między sobą pojedynkować. 
Bitwy proponuje QB, w przypadku CMx2 bitwę wielkości 4000 pkt., w przypadku CMx1 medium lub Large. Jako standard przyjmiemy bitwę w przypadku CMx1 combined arms, a przypadku cmx2 min 30% pkt na wojska z zakładki piechota(zmech,spad i inna ). To jako standard, jak gracze chcą się inaczej umówić to ok, jak nie dogadają się to grają standard.
Odnośnie map do CMx2, MirekM zgodził się udostępnić po 2-3 mapy do wyboru, za co mu jestem ogromnie wdzięczny.
Punktacja w zależności od stopnia zwycięstwa, przegrany dostaje zero, remis jeden punkt i dalej z każdym stopniem zwycięstwa więcej pkt. 
Walkower, dobrowolny bądź z uwagi na zniknięcie daje totala. Karny walkower powoduje usunięcie z turnieju oraz weryfikacje wyników (zmiana uprzednich wyników na totale). 
Termin rozpoczęcia 01.09.2017 r.. 

W zależności od ilości osób wyznaczy się termin końcowy turnieju, a także ostateczną formułę, gdyby było więcej graczy to myśle o podziale na grupy, ale nie wiem czy nam to grozi :-)

Proszę o propozycje i dyskusje a także zgłoszenia. Zgłoszenia będę aktualizował w tym wątku.

Zgłoszenia :

CMx1 (CM:BO, CM:BB, CM:AK):
1)PanPuzio
2)Ziomek
3)Mehdi
4)Ajik
5)rsct (wszystkie cmx1)
...

CMx2 (CM:BN, CM:FI, CM:RT, CM:FB, CM:BS) :
1)Pan Puzio (CM:RT,CM:FB,CM:FI)
2)Wally
3)Mehdi
4)Ajik
5)Snols (CM:RT, CM FB, CM:BN)
6)MirekM (wszystkie CMx2)
7)Seba200 (wszystkie CMx2-CM:FB)

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - Wally - 11-05-2017

Zgłoszenia :

CMx1 :
1)PanPuzio
2)
3)
4)
...

CMx2 :
1)Pan Puzio
2)Wally
3)
4)
...

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - mehdi - 11-05-2017

Zgłaszam się do obu turniejów. A jaki będzie system wybierania stron konfliktu? Będzie jakieś losowanie czy to też ustalamy między sobą?

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - PanPuzio - 11-05-2017

Mehdi - juz cię zapisuję. 

A co do kwestii wyboru, to najlepiej dogadać się z przeciwnikiem, dając ewentualnie w zamian możliwość wyboru mapy/zmienny mapy. Jak się nie da to ja wylosuje kto kim gra.
To samo tyczy się okresu, jak się gracze nie dogadają to będę losował. Oczywiście wolał bym nic nikomu nie losować.

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - podmuch_zdupy - 11-05-2017

Do września sami zapomnicie o tym turnieju. Zresztą, nawet jeśli jakimś cudem uda wam się zacząć, to i tak nie skończycie.

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - mehdi - 12-05-2017

Nawet jeśli, to co? Grunt, że jest kolejna okazja do pyknięcia mapki w CM-a Oczko Lepiej siać defetyzm? Język

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - PanPuzio - 12-05-2017

mehdi - podmuch z dupy to stary troll combatowy, CMHQ dostaje dofinansowanie z UE na utrzymanie tego specyficznego podgatunku trolla ;-)

faloxx - dzięki za motywacyjny trolling :-)

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - PanPuzio - 18-05-2017

W sytuacji gdy chętnych do stanięcia w szranki będzie więcej, to graczy podzieli się na grupy celem usprawnienia przebiegu turnieju.
Przykładowo gdyby zgłosiło się 8 graczy do CM1 lub CM2 to stworzę dwie grupy po 4 graczy, do finału wejdzie 2 z każdej z grup.

Przy zgłaszaniu się, proszę podawać w jakimi combatami się dysponuje. Z uwagi na to że większość na co dzień aktywnych graczy ma najnowszy silnik 4.0 do cm2, to trzeba się w niego zaopatrzyć.

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - Snols - 22-05-2017

To i ja się zgłaszam CMRT, CMBN goły, CMFB

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - mirekm - 22-05-2017

Na mnie też możecie liczyć, ale tylko w CMx2.

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - seba200 - 23-05-2017

Na chwile obecną jestem na tak ale nie mam paczy, znaczy upiekrzaczy za dulary - bo bubel dalej zostanie bublemUśmiech

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - PanPuzio - 24-05-2017

Seba, kupuj pacze w paczce, taniej wyjdzie. Dopisze Cię, ale bez paczy to raczej lipa będzie.

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - rstc - 24-05-2017

Można i mnie dołączyć do turnieju w stare CM. Dlaczego start dopiero 1 września? Na ten dzień powinna być już jedna walka uroczyście zarejestrowana/ukończona.

RE: [TURNIEJ] Pierwszy turniej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. - PanPuzio - 24-05-2017

(24-05-2017, 14:27)rstc napisał(a): Można i mnie dołączyć do turnieju w stare CM. Dlaczego start dopiero 1 września? Na ten dzień powinna być już jedna walka uroczyście zarejestrowana/ukończona.

Odległy termin wynika z chęci ominięcia sezonu urlopowego oraz daniu czasu na kupno dodatkow/paczy No i chciałem dac czas na zastanowienie, ułożenia sobie grafiku walk i zajęć. Taka tu czasem geriatria ze jak by wyskoczyć z szybkim terminem to kto wie czy komuś by serducho nie strzelilo.