CMHQ Combat Mission Forum
Steel Division Normandy - Wersja do druku

+- CMHQ Combat Mission Forum (http://cmhq.pl)
+-- Dział: Kategoria główna (http://cmhq.pl/dzial-1.html)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (http://cmhq.pl/dzial-2.html)
+--- Wątek: Steel Division Normandy (/watek-144.html)

Steel Division Normandy - Scharf - 11-04-2017

Hej, 

Ktoś grał ? Zapowiada się bardzo ciekawie.

RE: Steel Division Normandy - mirekm - 11-04-2017

Wystarczy popatrzyć na gameplay na youtube żeby omijać to szerokim łukiem. Wygląda na zwykłe klikadło z paskami życia.

RE: Steel Division Normandy - meryphillia - 11-04-2017

(11-04-2017, 13:43)mirekm napisał(a): Wystarczy popatrzyć na gameplay na youtube żeby omijać to szerokim łukiem. Wygląda na zwykłe klikadło z paskami życia.

Nazywanie kolejnej świetnej gry twórców serii Wargame, "zwykłym klikadłem" jest sporym nadużyciem...

No ale fakt, że Wargame nie jest grą dla każdego, a i nastawioną głównie na multiplayera, co nie każdemu musi się podobać.

RE: Steel Division Normandy - Scharf - 11-04-2017

LoL nie grałem ale się wypowiem jakież to Polaczkowe. W Wargame jest tryb tactical, który teraz z Puziem męczymy. Steel Div zapowiada się naprawdę ciekawie, chodź po paru godzinach gry, zauważam parę rażących błędów

RE: Steel Division Normandy - seba200 - 11-04-2017

(11-04-2017, 19:39)Scharf napisał(a): LoL nie grałem ale się wypowiem jakież to Polaczkowe. W Wargame jest tryb tactical, który teraz z Puziem męczymy. Steel Div zapowiada się naprawdę ciekawie, chodź po paru godzinach gry, zauważam parę rażących błędów

Ej może za szybka dla niektórych ale może nie będzie tak źle - ja chętnie się przyjże bo swojego czasu chciałem kupic ich ostatnią grę.

RE: Steel Division Normandy - Snols - 11-04-2017

Dajcie więcej info o tym trybie tactical, bo po gameplayu zgadzam się z Mirkiem. Zamysł gry mi się podoba, jednak przy poprzednich produkcja Eugene poległem przy obsłudze myszki...

RE: Steel Division Normandy - PanPuzio - 11-04-2017

Tactical tak w skrócie polega na znacznym ograniczeniu ilości punktów które otrzymuje się w trakcie rozgrywania bitwy. Dzięki czemu nie ma spamowania jednostkami, i to co się kupiło trzeba szanować.

RE: Steel Division Normandy - PanPuzio - 11-04-2017

Wyjaśniając, nie jest to alternatywa dla combata, i raczej nigdy nie miała nią być. W skrócie to rts bez budowania budynków, wymagający jednak myslenia i taktyki ale też i sprawnego klikania. Mówie o Red Dragonie, bo Steel Div. nie posiadam.

RE: Steel Division Normandy - Scharf - 12-04-2017

(11-04-2017, 23:12)PanPuzio napisał(a): Wyjaśniając, nie jest to alternatywa dla combata, i raczej nigdy nie miała nią być. W skrócie to rts bez budowania budynków, wymagający jednak myslenia i taktyki ale też i sprawnego klikania. Mówie o Red Dragonie, bo Steel Div. nie posiadam.

Generalnie tryb tactical to rozgrywka 10vs10 a więc obszar działania jest dużo mniejszy dla pojedynczego gracza, jak napisał Puzio, dostajesz na start bardzo mało jednostek a przyrost punktów jest ograniczony na tyle że przez całą grę trzeba kombinować i nie szarżować, bo będziesz musiał oglądać resztę rozgrywki czekając na podstawowe jednostki(nie mówiąc o jakichś drogich sprzętach)

Generalnie ja prawie Red Dragona spisałem na straty, nie jestem zwolennikiem klikadła, ale tryb tac dał tej grze nowe życie jak dla mnie, gdzie w końcu liczy się przemyślana taktyka a pojazdy typu T34/85 mod 69 mogą mocno namieszać w szeregach wroga Duży uśmiech

Steel Division to poprawiony Red Dragon w realiach IIWS, z usunięciem błędów i tego co denerwowało w RD jak np zostające ciężarówki i transportery po drużynach piechoty których gracze często używali do "wybuchającego zwiadu"

RE: Steel Division Normandy - Marder - 22-05-2017

Wygląda to ciekawie. Możecie coś więcej napisać bo faktycznie są paski (życia ?), ale widzę też takie szczegóły jak rodzaj uzbrojenia zasięg skuteczny, odległość do celu i szansę zniszczenia, oraz regulowaną prędkość rozgrywki (pewnie tylko w singlu).
1. Czy jest jakaś opcja że po zakończonej walce można obejrzeć film tak jak w Total War ?
2. Jak się dobiera jednostki ? Mamy jakąś pulę kasy na starcie i sami wybieramy co chcemy kupić przed walką ?
3. Czy w czasie bitwy też przychodzą jakieś posiłki czy przegrywamy jak nam wszystko zniszczą albo przejmą teren ?

RE: Steel Division Normandy - Maykel - 23-05-2017

(22-05-2017, 11:01)Marder napisał(a): Wygląda to ciekawie. Możecie coś więcej napisać bo faktycznie są paski (życia ?), ale widzę też takie szczegóły jak rodzaj uzbrojenia zasięg skuteczny, odległość do celu i szansę zniszczenia, oraz regulowaną prędkość rozgrywki (pewnie tylko w singlu).
1. Czy jest jakaś opcja że po zakończonej walce można obejrzeć film tak jak w Total War ?
2. Jak się dobiera jednostki ? Mamy jakąś pulę kasy na starcie i sami wybieramy co chcemy kupić przed walką ?
3. Czy w czasie bitwy też przychodzą jakieś posiłki czy przegrywamy jak nam wszystko zniszczą albo przejmą teren ?

Napiszę na podstawie red dragon oraz bety steel division (dziś ma premierę )
1. Jest możliwość obejrzenia repa po rozgrywce
2. Wpierw wybieramy jednostki pod siebie z całkowitej puli jednostek dla danej frakcji jeszcze będąc w menu i zapisując to sobie jako konkretny deck. Następnie wchodząc juz w konkretną grę wybieramy właśnie odpowiedni deck i na początku starcia mamy daną ilość pkt za które "kupujemy" jednostki. Trzeba nadmienić, iż gra posiada fazy gry (A, B oraz C) czyli niemożliwym jest aby na starcie wyjechać od razu np tygrysem - po odpowiednim czasie (np 15min) wchodzimy w fazę B a potem C i dobieramy coraz lepsze sprzęty (z naszego decku). Punkty za które "kupujemy" systematycznie rosną (wzrost uzależniony jest od ustawień serwera czy też hosta).
3. Po części w/w opisałem o dochodzeniu jednostek, przegrywamy gdy tzw punkty zwycięstwa nam się skończą czyli mamy na starcie np 2000 i jeśli odpuścimy zdobywanie terenu to z równowagi 50/50% zrobi się np 49/51% dla przeciwnika i 2000 pkt zacznie spadać do 0.
Ogólnie gra jest bardzo dobra ale jak ktoś już wspomniał to jest taki rts bez budowania bazy wiec szybkie klikanie wskazaneUśmiech

RE: Steel Division Normandy - Marder - 23-05-2017

Dzięki za wyjaśnienia. Trochę obejrzałem filmów i jakoś tak ochota mi przeszła. Za dużo naraz się dzieje, trzeba szybko klikać i trudno tu o prowadzenie jakiejś przemyślanej akcji. Na plus oprawa graficzna, i świetnie wykonane mapy, które w bardzo płynny i szybki sposób można skalować i obracać. Ech żeby na takim silniku działał CM to było by piękne. Szkoda że nie zrobiono tej gry jako turówki lub WEGO jak CM.