CMHQ Combat Mission Forum
WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - Wersja do druku

+- CMHQ Combat Mission Forum (http://cmhq.pl)
+-- Dział: Kategoria główna (http://cmhq.pl/dzial-1.html)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (http://cmhq.pl/dzial-2.html)
+---- Dział: Wielkie Bitwy (http://cmhq.pl/dzial-5.html)
+---- Wątek: WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis (/watek-140.html)WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - Snols - 25-03-2017

Jako że Mirek odkrył maszynę do zwielokrotniania swojego wolnego  czasu namówił mnie (długo nie musiał się starać) na rozegranie operacji. Nie wnikając dużo w warstwę fabularną mamy opanować linię kolejową SW-N. Aby tego dokonać trzeba zająć i utrzymać trzy stacje kolejowe (miejsca sprzedaży biletów? Oczko ).  Ja na N, Mirek na S.

[Obrazek: slajd%201%20mglisty%20dzie.jpg]
Po dwóch turach mamy pierwszą bitwę:
[Obrazek: slajd%204.jpg]
Moje dwie kompanie piechoty bronią się przed dwoma kompaniami zmech oraz kompanią pancerną. Co z tego wyjdzie? Stay tunned...


RE: WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - PanPuzio - 26-03-2017

Fajna mapa. Powodzenia Snols. Ja dostaje bezwzględne baty od Mirka :-)


RE: WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - mirekm - 27-03-2017

Jako atakujący mam przewagę w tej bitwie przy najmniej w żetonach na mapie. Pierwsze meldunki z pola bitwy mówią o braku jednostek niemieckich, a miały być dwie kompanie.
Widocznie to byli dezerterzy, albo pochowali się po piwnicach w okolicznych domach.


RE: WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - mirekm - 29-03-2017

Kolejne meldunki mówią o braku jednostek pancernych wroga, wygląda że nasze transportery z łatwością wystrzelają piechotę która pochowała się po okolicznych budynkach.


RE: WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - seba200 - 31-03-2017

(29-03-2017, 18:00)mirekm napisał(a): Kolejne meldunki mówią o braku jednostek pancernych wroga, wygląda że nasze transportery z łatwością wystrzelają piechotę która pochowała się po okolicznych budynkach.

jakies sukcesy i porazki beda filmowane i wrzucane?


RE: WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - mirekm - 31-03-2017

Nasz reporter jest w drodze, o ile dotrze na miejsce bitwy przed jej końcem zapewne otrzymamy jakieś materiały filmowe


RE: WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - PanPuzio - 03-04-2017

Snols, nie daj się !


RE: WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - Snols - 07-04-2017

Bitwa w rejonie wsi Karolinen zakończyła się moją totalną klęską. Przystępując do bitwy spodziewałem się przegranej - chciałem jedynie spowodować jakieś straty w nacierających wojskach przeciwnika, jednak byłem zbyt optymistyczny. Kompania karna (Stragller) oraz doborowa kompania spadochronowa, wsparta trzema działonami Pak 40/75mm nie wywiązała się z postawionego zadania. Co prawda udało się zniszczyć kilka pojazdów pancernych i wyeliminować trochę siły żywej jednak jest to nic w porównaniu z utratą dwóch własnych kompanii. Mirek przejechał się po mnie pancernym walcem że aż tyłek boli. Gratuluje.


RE: WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - mirekm - 07-04-2017

Po wygranej bitwy pod Karolinen Amerykanie poruszają się dalej na północ zajmując jedną ze stacji kolejowej i wychodząc na tyły sił niemieckich. 
Tym samym udało się rozdzielić siły wroga jednostki P-10 i P-12 zostały skierowane do ochrony HQ. 
Patrząc na mapę  wydaje się że to jest odpowiedni moment żeby zaatakować centrum ( jednostki przy jeziorze), lub obejść pozycje wroga od północy i zająć pozycje wrogiej artylerii.
Tak czy inaczej zapowiada się ciekawa tura która może rozstrzygnąć o losach całej WB. Jedyny problem Amerykanów to zgrupowanie nieprzyjaciela na zachodzie, sądzę że siły znajdujące się na skraju lasu Gerdauen zdołają odeprzeć każdy atak.


[attachment=101]


RE: WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - mirekm - 12-04-2017

Następna tura za nami, nasze siły znajdujące się na północy podeszły bliżej kompania zmotoryzowana B13 już wychodzi na tyły wroga.
Ostrzał ciężkiej artylerii zablokował drogę i odciął wrogie siły pancerne zmierzające do centrum wraz z HQ. To chyba jest decydujący moment bez tych sił przeciwnikowi trudno będzie utrzymać obecne pozycje. W  pobliżu jeziora udało się okrążyć wrogie siły i tam też zamierzam zaatakować. Nasze siły zbliżyły się do wrogich jednostek N13 i F10 gdzie amerykanie też przypuszczają atak. Wygranie jednej z tych bitew pozwoli wyjść na tyły wroga, niebronione pozycje HQ i artylerii są w pobliżu. 
Niemcy konsekwentnie zbliżają się zachodu tam jednak są dobrze umocnione pozycje naszej piechoty, tygrysy nie przejdą. Zobaczymy jak to się potoczy reporterzy czekają na rozwój wypadków. Wszystkie bitwy są rozgrywane już o zmroku ( grudzień godz. 18).


RE: WB "Mglisty dzień" Snols[GER] vs Mirek[USA] CMFB Axis - PanPuzio - 12-04-2017

Czekają was duże nocne bitwy ? Snols, twoje pantery mają noktowizory ?